Muzeum Motyli

Muzeum Motyli

to druga część ekspozycji, którą możemy zobaczyć we Władysławowie. Całość kolekcji to kilka tysięcy spreparowanych owadów. Czynne sezonowo. Jak trafić: Ul. Morska 1, tuż przy skrzyżowaniu z ul. Kościuszki. Szczegółowe informacje na temat oferowanych atrakcji znajdziemy na stronie muzeum.

Noclegi w Ząbkach

Muzeum Erotyki to ekspozycja przedmiotów związanych z … no wiecie z czym , pochodzących z różnych stron świata. Dla zainteresowanych.

Muzeum Bursztynu w Łebie. jedna z najnowszych atrakcji turystycznych miasta (otwarte w roku 2017), prezentuje historię powstania bursztynu oraz piękne wyroby z niego wykonane. Szczegóły znajdziemy tutaj.

Filia Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego w Rąbce – ekspozycja to głównie schematy przedstawiające mechanizmy powstawania wydm. Pouczające, ale niezbyt porywające. Czynne: od maja do września codziennie, w pozostałych miesiącach nieczynne w weekend. Szczegółowy opis ekspozycji znajdziemy tutaj.

Noclegi w Wiśle

W pobliżu wejścia do SPN znajduje się też wieża widokowa – można podziwiać Jezioro Łebsko i okolice.

Muzeum Wyrzutni Rakiet w Rąbce.Teren dawnego niemieckiego poligonu doświadczalnego (testowano rakiety bojowe; wycofujący się Niemcy zniszczyli jednak wszystko, co mogło wpaść w ręce Armii Czerwonej, więc dzisiaj możemy zobaczyć jedynie

repliki) oraz polskiej placówki, zajmującej się testami rakiet meteorologicznych. Zwiedzanie z przewodnikiem, wstęp płatny 14 zł (ulgowy 10 zł) – dane z roku 2015, Muzeum znajduje się na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, wejście na teren Parku warto więc połączyć ze zwiedzaniem muzeum, żeby nie płacić dwa razy za odwiedzenie atrakcji położonych w SPN.