Latarnia morska w Sopocie

Dom Zdrojowy i Skwer Kuracyjny w Sopocie

Kierując się dalej w stronę mola zwracam uwagę na nowy Dom Zdrojowy oraz wstępuję na chwilę do Państwowej Galerii Sztuki, która znajduje się w tym samym obiekcie.

Noclegi w Poroninie


Tuż za Domem znajduje się Skwer Kuracyjny. To duży plac z piękną zabytkową, podświetlaną w nocy fontanną, latarnią morską, punktami gastronomicznymi, a przede wszystkim z dużą ilością kwiatów i zieleni.


Latarnia morska w Sopocie

Tuż za napisem „Molo” widzę reklamę zapraszającą do latarni morskiej. Pomimo, że wielokrotnie byłem w Sopocie nigdy nie byłem w środku, więc decyduję się sprawdzić, co mnie ominęło. Latarnia jest częścią Szpitala Reumatologicznego, a powstała w 1903 roku. Jak dużo budynków w Sopocie ma ciekawą historię. Naprawdę jest to dawny komin kotłowni obudowany wieżą w kształcie kwadratu z galerią widokową na szczycie. To jedyny komin w Polsce, który dostąpił zaszczytu bycia latarnią morską. Na szczyt prowadzą spiralne schody, a sama wieża ma 39 metrów wysokości.

Noclegi w Ustroniu

Zdecydowanie warto wspiąć się na szczyt, gdyż rozpościera się stąd fantastyczny widok na sopockie molo, Monciak, plażę, jak również na Trójmiasto i Zatokę Gdańską.